sobota, 8 sierpnia 2015

Leżajska Giełda Birofiliów - Muzeum Ziemi Leżajskiej 2015

W sobotę 8 sierpnia 2015 na terenie Muzeum Ziemi Leżajskiej spotkali się w ramach III Giełdy Birofiliów miłośnicy piwa i miłośnicy oraz kolekcjonerzy gadżetów związanych z piwowarstwem. Przyjechali kolekcjonerzy kufli, szklanek, etykiet, podstawek pod kufle.
Muzeum udostępniło gościom zwiedzanie stałej ekspozycji browarnictwa, która znajduje się w jednej z oficyn Dworu Starościńskiego. Wystawa przedstawia historię browarnictwa światowego, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar.
Oczywiście na imprezie nie zabrakło pana Adama Dąbka i Rafała Ciryta. Pan Adam Dąbek jest kolekcjonerem wszelkiej maści etykiet, kufli, otwieraczy do butelek, długopisów i różnych innych gadżetów piwowarskich. 
W swojej kolekcji posiada ok. 30 tysięcy etykiet z całego świata i około 1650 kufli polskich. Korzystając z jego unikatowych egzemplarzy Muzeum Ziemi Leżajskiej organizuje wystawy cykliczne. Na wystawie „Browary Świata” można było zobaczyć eksponaty z najodleglejszych zakątków świata – Afryki, Azji, Ameryki Południowej, Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej, Australii i Nowej Zelandii, Europy, Karaibów, Melanezji, Polinezji. W tym roku jest organizowana wystawa "Browary Północnej Polski", w zeszłym roku "Browary Zachodniej Polski", w przyszłym roku będzie wystawa "Browary Wschodniej Polski". Pierwsza była wystawa "Browary Podkarpacia", potem "Browary Grupy Żywiec"
Rafał Ciryt posiada również piękną kolekcję unikatowych etykiet i podstawek pod piwo. Rafał zbiera wszystko co związane jest z Leżajskiem. >>> Kącik kolekcjonera - Rafał CirytFot. Szyszki chmielu


***

***Linki:
Birofilia - Adam Dąbek
Kącik Kolekcjonera
Kącik kolekcjonera - Rafał Ciryt
Browar w Leżajsku
Pozytywnie zakręceni w MZL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...