piątek, 17 czerwca 2016

Kucharska Krystyna o Ryszardzie Atamanie

Spotkałam się dzisiaj z Krysią Kucharską. Miałam przyjemność porozmawiać o Ryszardzie Atamanie, jej starszym koledze ze szkolnych lat
Rysiek do dzisiaj znany jest na całym świecie ze swojej wielkiej pasji do muzyki, z ogromnych zbiorów płyt winylowych z muzyką, które sprowadzał zza żelaznej kurtyny w latach 60. Mając bogatą płytotekę Ataman prowadził wówczas w Rzeszowie najlepsze radio muzyczne. Pisałam o tym na blogu 


Podobno korespondował z aktorkami i muzykami światowego formatu. Potem wyjechał do Ameryki i w Filadelfii miał audycję radiową - ARKA RADIO PLUS z programem "Tylko w sobotę". Był to półgodzinny program, puszczał muzykę ze swojej płytoteki, w międzyczasie reklamował polskie firmy, polskie produkty. 
Słuchała go w Ameryce cała Polonia. Krysia będąc w latach 1993-94 w Hartford również słuchała tej audycji radiowej i dzięki radiu odnowiła starą znajomość z Ryśkiem. 
Potem Rysiek opuścił Amerykę i wyjechał na Hawaje, tam również prowadził własną rozgłośnię radiową.  


Krysia wiele nagrań muzycznych na kasetach magnetofonowych, na płytach CD i DVD, które Rysiek sukcesywnie przesyłał jej ze Stanów, także z Hawajów. Płyty z muzyką podpisane 'Wielka płytoteka Ryszarda Atamana'Ania Pasek odnalazła w swoich pamiątkowych skarbach wycinek gazety z artykułem z okazji 10-lecia Radia Arka, poświęconym panu Atamanowi. Poznała go w latach dziewięćdziesiątych przed jego wyjazdem na Hawaje. Dawne,dobre czasy - wspominała Ania.
Z artykułu możemy dowiedzieć się, że program rada Arka pt 'Tylko w sobotę' pojawił się po raz pierwszy na antenie 14 marca 1987. Przez pierwsze 5 lat audycja trwała godzinę, później skrócono do pół godziny. Nazwa ARKA pochodziła od nazwisk prowadzących - Ataman Ryszard, Kendzia Andrzej.1 komentarz:

  1. W Tarnowie prowadził, był menadżerem, zespołu "FILIPY"

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...