wtorek, 27 listopada 2012

Ozdoby choinkowe techniką decoupage

Tak! tak!, święta tuż tuż. Tak, jak Święta Wielkanocne kojarzą nam się z pisankami, tak Boże Narodzenie  z choinką i ozdobami choinkowymi. Niektórym marzy się choinka elegancka, wytwornie i perfekcyjnie udekorowana.  
Śniegiem ci prawda jeszcze nie sypnęło, ale warto pomyśleć o własnoręcznie zrobionych ozdobach świątecznych, bo to naprawdę świetna zabawa, doskonały relaks i satysfakcja. 
Nie ma to jak powrót do dzieciństwa, kiedy z kolorowych papierów i bibuły każde dziecko robiło w domu ozdobne papierowe łańcuchy na choinkę. Na choinkę wieszało się kolorowe cukierki, dekorowane pierniczki, zawijane w złotko orzechy. Choinka z czasów mojego dzieciństwa nie miała kolorowo migocących światełek na prąd. Wieszało się świeczki. Anielskie włosy stwarzały niebezpieczeństwo zapalenia się choinki od tych świeczek. Nie ma nic złego w tradycyjnym ubieraniu choinki.
W dzisiejszych czasach nie trudno o ładne materiały na stworzenie takich choinkowych ozdób techniką decoupage.
Ja wolę relaksować sie przed genealogicznymi wyzwaniami, ale moim koleżankom najwyraźniej znudziły się typowe bombki, więc postanowiły stworzyć nowe ozdoby na choinkę. Tak w ramach relaksu, przed robieniem przedświątecznych porządków.
Jeśli szukasz inspiracji dla swojego projektu decoupage, oto kilka gadżetów zrobionych z kolorowych wstążeczek. Prawda, że ładne?


Decoupage to technika przyozdabiania obiektów- różnego rodzaju przedmiotów, pudełek, świeczników, ramek do zdjęć, polegająca na przyklejaniu na powierzchnię wzoru wyciętego z innych skrawków materiałów np. kolorowego papieru, tasiemek, folii, naklejek etc.

***
Bańki oraz stroik bożonarodzeniowy wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Jelnej koło Leżajska


2 komentarze:

  1. Litości, przecież to nie jest decoupage... tylko technika karczocha :).
    http://rekodzielo.blog.pl/2011/11/28/jak-wykonac-wstazkowa-bombke/

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne!!! U mnie na blogu pokazywałam, jak zrobić unikatowe opakowanie na prezent z użyciem wycinanek ludowych: ) Zapraszam:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...