piątek, 25 stycznia 2019

Osobowość Roku 2018. Nowiny Gazeta Codzienna

Zakończył się I etap głosowania powiatowego plebiscytu. Już wiem, że jako laureatka I etapu w kategorii powiatu leżajskiego zdobyłam tytuł Osobowości Roku 2018. Głosami Internautów oraz Czytelników Gazety Codziennej NOWINY znalazłam się wśród 21 osób nominowanych w kategorii Samorządność Społeczna i Lokalna i zostałam zakwalifikowana do II etapu wojewódzkiego plebiscytu OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Bardzo dziękuję za poparcie i głosowanie na mnie. Po raz kolejny proszę o poparcie mojej kandydatury i głosowanie, tym razem w II etapie wojewódzkim. 
To ogromne wyróżnienie i satysfakcja, zwłaszcza kiedy przeczytałam w uzasadnieniu Kapituły, że - plebiscyt jest okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy najczęściej wcale nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania. Chcemy docenić ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel. Czekamy na nominacje ludzi o wielkim sercu, wrażliwych, pełnych empatii, ale też zaangażowanych społeczników działających na rzecz drugiego człowieka i lokalnej społeczności.
***
Kiedy w styczniu ogłoszono plebiscyt napisałam na blogu:
Miło mi poinformować, że zostałam nominowana w Plebiscycie Gazety Codziennej „Nowiny” do tytułu Osobowość Roku 2018.Kilka dni temu, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu otrzymałam na skrzynkę pocztową od Redaktora Gazety Codziennej „Nowiny” list następującej treści:
Szanowna Pani Anna Stankiewicz-Ordyczyńska 
Niniejszym gratuluję uzyskania nominacji Kapituły Redakcji Gazety Codziennej „Nowiny” do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Samorządność i społeczność lokalna. 
Kapituła doceniła wkład w życie lokalnej społeczności, a w szczególności prowadzenie strony będącej źródłem informacji o wydarzeniach w Leżajsku, ambasadorstwo miasta. Jestem przekonany, że Czytelnicy naszej gazety chętnie oddadzą głos w plebiscycie. Serdecznie zapraszam do śledzenia publikacji oraz wyników głosowania na stronach naszego serwisu internetowego pod adresem www.nowiny24.pl/osobowoscroku
***
Jeśli uważasz, że warto zagłosować wyślij SMS o treści:
NOS.88na numer 72355
Głosuj na Anna Stankiewicz-Ordyczynska


Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominuje redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego "Nowin". 
- Już od początku grudnia swoje propozycje nominacji przygotowują nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w województwie podkarpackim. Przeglądają swoje publikacje, zasięgają opinii przedstawicieli lokalnych samorządów - mówi Stanisław Sowa, redaktor naczelny "Nowin". 
- Przyjmujemy też zgłoszenia od Czytelników, które kapituła weźmie pod uwagę udzielając nominacji
- Ten plebiscyt nawiązuje do misji naszej gazety. Chcemy zaprezentować i uhonorować osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności Podkarpacia. Ludzi, którzy działają na rzecz dobra wspólnego i mają wpływ na nasze życie – dodaje Stanisław Sowa, redaktor naczelny "Nowin".
Laureatów wybiorą Czytelnicy.

Nie liczę na wygraną, ale już sama nominacja jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Dlaczego nie liczę na wygraną? Formuła plebiscytu budzi wątpliwości, bowiem zwycięży ta osoba, która otrzyma największą liczbę głosów zdobytych dzięki płatnym SMS-om, wysyłanych w nieograniczonej ilości.  
Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się w piątek, 11 stycznia i będzie trwać do środy, 6 lutego 2019 r. do godz. 20. Laureaci w każdej kategorii, w każdym powiecie, zdobędą tytuły Osobowości Roku 2018 w swoim powiecie. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowości Roku 2018 Województwa Podkarpackiego. Awansując do finału laureaci z powiatów zachowają zdobyte głosy oraz otrzymają zaproszenie na galę plebiscytu. Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 8 lutego i potrwa do środy, 27 lutego do godz. 20. Na zwycięzców czekać będą dodatkowe statuetki, pióra Waterman ufundowane przez Annę Schmidt - Rodziewicz Poseł na Sejm RP, dyplomy oraz miedzy innymi pobyty w Ośrodku Uzdrowiskowym "Biawena" w Wysowej.

Głosować za pomocą SMS Premium można tylko z terenu Rzeczpospolitej Polskiej, korzystając z sieci operatorów telefonii komórkowych mających siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Koszt SMS 2,46 zł z VAT.
Głos za pomocą KLIK-a oddanego za pośrednictwem Serwisu może oddać każda osoba będąca zarejestrowanym użytkownikiem jednego z Serwisów będących własnością Organizatora i posiadająca ważne konto w tym Serwisie.

czwartek, 17 stycznia 2019

Spis firm z 1927 i 1937 roku w Leżajsku. Księga adresowa

Księga adresowa Polski z 1937: przemysłu, handlu, finansów, szkolnictwa, wolnych zawodów i organizacji społecznych: rok 1937. Skorowidz miast na str.5, Leżajsk str. 814, spis firm w Leżajsku w wyszukiwarce 866.
Leżajsk (woj. lwowskie)
Bandoła Bol. - Wytwórnia Pierników
Bank Spółdzielczy
Dańczak Seweryn - Apteka
Seweryn Dańczak kupił aptekę w 1930 roku od spadkobierców Henryka Kijasa, wcześniejszego właściciela apteki i kierował tą apteką aż do swojej śmierci tj do 4 maja 1961 r. >> Apteki i aptekarze w Leżajsku
Decowa K. - Sklep spożywczy przy ul. Mickiewicza
Dziurzyńska H. - Restauracja
Eustachiewicz Stanisław - Adwokat
Grabarz Edward - Cukiernia ul. Mickiewicza 21
Hasztowa St. - Sklep korzenny
Hełpa Władysław - Zakład pszczelniczy i wytwórnia ulów ul. Pierackiego 14. 
Ulica Pierackiego to dawna ulica Ruska, od 1937 r. ul. Bronisława Pierackiego, ul. Tarasa Szewczenki, ul. 1 Maja, a obecnie ul. Burmistrzów Jana i Leopolda Zawilskich.
Hotel Narzisenfeld w Leżajsku
Jurzyniec Michał - Zakład Fryzjerski
Kurowska Aniela - Restauracja
Lewicki Józef - Wytwórnia wyrobów kaflarskich
Lichtenberg Franciszek - Sklep towarów dewocyjno-galanteryjnych i mieszanych - Plac Mariacki
Peszkowski Zygmunt, dawniej Leon Błoński - Zakład Pszczelniczy w Leżajsku. 
W Spisie Członków Stowarzyszenia Leon Błoński zarejestrował koncesję nr B 2837 14 XI 1919 roku. 
Zakład mieścił się w jednym z budynków tartacznych przy ul. Mickiewicza (wtedy ul. Klasztorna).
Młyn motorowo-walcowy - Alfred hr. Potocki, Kessler i S-ka
Tartak parowy - Alfred hr. Potocki >> Elektryfikacja Leżajska
Rakszowianka - Skład Spółdzielni Włókienniczej
Fabryka Pieców kaflowych, wyrobów glinianych i szamotowych - Michał Romański
Scheinbach Karol - adwokat
Składnica Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa (dawniej Składnica Kółek Rolniczych)
Steinbock Bernard - Zakład techniczno-dentystyczny
Tryczyńska Cecylia - towary mieszane i delikatesy
Waller I. - sprzedaż materiałów drzewnych ul. Ruska 3
Wyleżyński Aleksander - skład towarów mieszanych
Woś Jan - kupiec nierogacizny





Leżajsk, powiat Łańcut, woj. lwowskie. Ludność: 7300. Stacja kolejowa.
 
Magistrat burmistrz: Leon Przybylski, wiceburmistrz Władysław Karasiński.
Sąd powiatowy: naczelnik Michał Krzysztoforski.
Urząd ewidencyjny katastru podatku gruntowego: naczelnik geometra Franciszek Sroczyński.
Adwokaci: Arnold Berger, dr Wiktor Grychowski, dr Karol Scheinbach, dr Alojzy Szczepański, dr Adolf Verstendig.
Notariusz: Alfred Josse.
Lekarze: dr Abracham Dobschitz, dr Adam Lewinter, dr Izak Rebhun.
Szkoły: Państwowe Gimnazjum Realne, 2 szkoły powszechne - męska i żeńska.
Przedsiębiorstwa przemysłowe:
Tartak parowy hr. Potockiego, młyn parowy hr. Potockiegoo. >> Elektryfikacja Leżajska
Fabryka betonów, dachówek, pomników: Walenty Niemczyk
Fabryka kafli: Stanisław Romański
Fabryka zabawek: Marian Garbacki
Wytwórnia Koszykarska Syndykatu Krakowskiego: kierownik Florian Baran
Fabryka uli i wyrobów pszczelniczych: kierownik Leon Błoński
Fabryka mioteł ryżowych: Moses Drillman.


Zobacz też:
Fabryka Uli
Elektryfikacja Leżajska
Apteki i aptekarze w Leżajsku

niedziela, 13 stycznia 2019

WOŚP 2019 w Leżajsku

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się jak zawsze w drugą niedzielę stycznia, w tym roku, 13 stycznia. Mieszkańcy Leżajska po raz 25 zagrali w rytmie dobrych serc. Już od rana wolontariusze zbierali datki na zakup diagnostycznego sprzętu specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zebrane środki będą wsparciem głównie w zakładach diagnostyki obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

Sztab WOŚP zlokalizowany w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku zorganizował w godz. 16:00 -20:00 dla leżajskiej społeczności 
na rzecz 27. Finału WOŚP bogaty program - koncerty, pokazy i aukcje różnorodnych przedmiotów. 
M. in. wystąpiła grupa tańca współczesnego Mała Ziemia Leżajska z SP nr 3, Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku, Szymon Lizak - saksofon, Magdalena Rydzik - gitara, Zespół Stacja P. 
Dzięki hojności leżajszczan sztab WOŚP uzbierał w tym roku 79 047 zł
Cel, który jednoczy społeczeństwo, mobilizuje do działania i wyzwala pozytywne emocje to piękna inicjatywa. Szkoda, że ten dzień zakończył się tragiczną wiadomością dla Polaków o ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.







***
Centrum Sztuk Walki i Sportu w Leżajsku to klub sztuki walki o nazwie kyokushin karate.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...