sobota, 17 października 2015

Las Vegas w Leżajsku

Nasze miasto na przestrzeni wieków miało już różne nazwy. Było Lanżaysko, Lanżeysko, Leżajsk Zygmuntowski, Wolne Królewskie Miasto Leżajsk.  

Król Kazimierz Wielki zakładając 660 lat temu malowniczą nad Sanem wieś Leżajsk nawet nie przypuszczał, że w XXI wieku nasze miasto zamieni się w Las Vegas - polską stolicę gier hazardowych. 

A jednak!

Branża hazardowa kwitnie i z dnia na dzień rozkwita coraz bardziej. Jak grzyby po deszczu pojawiają się w Leżajsku automaty do gier hazardowych. 
Nie tylko puby, bary, kluby, dyskoteki, stacje benzynowe, ale nawet w byłym maglu instalowane są tego typu urządzenia rozrywkowe. Najwięcej automatów zlokalizowanych jest w pobliżu szkół. Wart się przyjrzeć ilu uczniów tam spędza czas w godzinach lekcyjnych.


Śmiem sądzić, że w Leżajsku mamy więcej lokali z automatami do gier, niż zakładów pracy. 
A budżet miasta podobno kiepski!

Kto to jest taki gorliwy w przestrzeganiu prawa, wadliwej ustawy o grach hazardowych i tak lekką ręką wydaje liczne pozwolenia na lokale z automatami do gier?  
Czy w 14 tysięcznym miasteczku, gdzie bezrobocie jest ogromne, a większość młodych uciekła za granicę, bądź wyjechała za pracą do większych miejscowości wspieranie hazardu ma jakąś przyszłość? Załata dziurę budżetową?

W 1397 roku otrzymał prawa miejskie z rąk Władysława Jagiełły. Król Władysław Jagiełło teraz stoi na pomniku, w centralnym punkcie miasta, patrzy w kierunku Urzędu Miasta i nie sądzę, aby był szczęśliwy z tego powodu.600-lecie Leżajska

1 komentarz:

  1. Te pytania należy skierować do leżajskiego Ratusza.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...