wtorek, 19 maja 2015

Rondo Chrząszczyńskiego i parking przy ul. Tomasza Michałka

U wylotu ul. Tomasza Michałka tuż przy Rondzie Józefa Barana Chrząszczyńskiego i obwodnicy Marszałka Piłsudskiego relacji Nisko-Przemyśl znajduje się parking. 
Większość mieszkańców Leżajska doskonale zna to miejsce, jako parking za CPN-em, przy leśniczówce ŚP. Staszka Siuzdaka. Młodzi i starzy leżajszczanie, niejedną imprezę zaliczyli w tym miejscu. Ogniska, wypady rodzinne, towarzyskie, a nawet pracownicze. Nie bez kozery wspominam Staszka Siuzdaka. Zawsze życzliwy i wyrozumiały wobec hałasujących imprezowiczów, także tych, którzy wracając z Florydy, zatrzymywali się jeszcze na parkingu. 
Zachowały się jeszcze relikty przeszłości. W cieniu starych drzew stoi jeszcze z czasów PRL tablica Nadleśnictwa Leżajsk z adresem ul. Opalińskiego 1 i telefonem z nieaktualnym prefixem (0-195) 426145. Nie ma już dawno pod tym adresem Nadleśnictwa, zostało przeniesione na ul. Tomasza Michałka 48, a i telefony też już dawno zostały zmienione. 
No, cóż! Reklama jest dźwignią handlu. 
Parking usytuowany jest przy obwodnicy. Nie ma żadnych tablic informacyjnych, że to Rondo Chrząśzczyńskiego, że jest parking, ale gdyby kierowcy jednak zdecydowali się odpocząć w cieniu 200 letniego klonu, będą mieli okazję usiąść przy zabytkowych drewnianych stolikach z zabytkowymi drewnianymi ławeczkami. Zabytkowymi, bo pamiętającymi czasy PRL.Fot. Klon zwyczajny Acer platanoides
Fot. Klon zwyczajny Acer platanoidesBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...