sobota, 5 maja 2012

Sprawdź kto bywał w naszym grodzie


Stefan Batory
Od 4 do 6 maja 1578 roku zatrzymał się w Leżajsku Stefan Batory wraz z całym swoim królewskim dworem.

Stefan Czarniecki
Hetman wielki koronny  zawierzył przed wizerunkiem Matki Bożej Leżajskiej (Pocieszenia)  siebie i wojsko w okresie walk ze Szwedami w 1655 r.

Aleksander Kwaśniewski
7 lipca 2000 r gościliśmy w Leżajsku Pana Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Po Ignacym Mościckim, Aleksander Kwaśniewski był drugim Prezydentem RP, który przebywał w Leżajsku.
Victor Ashe - Ambasador USA oraz Kenneth Fairfax - Konsul Generalny zawitali do Leżajska przy okazji wizyty na Zamku w Łańcucie związanej z obchodami 229 Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Victor Ashe Ambasador USA w Leżajsku

Edyta Geppert

22.08.2005 - Leżajsk. Koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice o.o. Bernardynów w Leżajsku.

Edyta Geppert w Leżajsku

Jarosław Kaczyński

Półtorej godziny trwało spotkanie mieszkańców Leżajska z prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, który przyjechał wesprzeć kandydatów do II tury wyborów samorządowych. 27 listopada 2010 roku o godz 15 mieszkańcy przywitali J. Kaczyńskiego w Miejskim Centrum Kultury. Na burmistrza Leżajska kandydował Marek Śliż, na wójta gminy p. Tołpa.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...